top of page

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня відбувся урочистий захід з нагоди Дня пам'яті та примирення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Колектив та учні Лановецької філії традиційно взяли участь в урочистій ході та заходах, які проходили на площі міста. По закінченню офіційної частини відбувся святковий концерт за участю талановитих учнів нашого навчального закладу. Ми, молоде та квітуче покоління України, завжди будемо пам'ятати героїчного подвигу нашого народу в роки війни. Навічно залишається в наших серцях імена героїв, які віддали своє життя за наше гідне, безхмарне майбутнє. 
Красиві сторінки нашої історії доводять, що лише єдністю дій та соборністю душ можна досягти величної мети-побудувати багату, вільну і демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки... 

Всесвітній день вишиванки

День вишиванки відзначають в третій четвер травня Радіо Свобода Всесвітній день вишиванки у 2017 році відзначається 18 травня, в четвер. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції і відзначається щороку в третій четвер травня.

Історія свята

Ідея зародилася у 2006 році і належить одній із студенток Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари у вишиванках. Тоді Воронюк запропонувала одногрупникам і студентам вибрати день і прийти усім у вишиванках. Спочатку ініціативу підтримали кілька десятків студентів і викладачів, але пізніше свято розрісся до всеукраїнських масштабів. У 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках. У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям АТО, які беруть участь в бойових діях в Донбасі.

Традиції та історія вишиванки

Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100.

 Сорочку для дитини вишивала мама або бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

У ХІХ столітті Іван Франко почав носити вишиванку з піджаком, привертаючи увагу незвичайним поєднанням і зробивши його популярним. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення вишиванки.

На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.

18 травня відбулася традиційна виставка української вишивки...
 

bottom of page