Відкритий урок
5 лютого був проведений відкритий урок з предмету "Організація обслуговування закладів ресторанного господарства" на тему: "Серветка, як елемент оздоблення" з професії "Кухар;кондитер". Урок провела викладач І категорії Формазюк Ольга Степанівна. Було досягнуто очікувані результати уроку, учні навчалися складати серветки різними способами для красивого сервірування столу.
На уроці було показано за допомогою сучасних технологічних засобів (мультимедійного проектору) різні способи сервірування столів з вишуканими формами та видами серветок.
Урок проведено на високому методичному рівні.
Ми за безпечний INTERNET!!!
7 лютого було проведено виховний захід із елементами тренінгових вправ, метою якого було роз'яснення учням про небезпечність INTERNETY.
Учні ознайомилися із інформацією, як вберегти себе та свою сім'ю від негативного впливу, що іде через соціальні мережі.
Організатором даного виховного заходу була практичний психолог Пилипончук Надія Ігорівна.
КРУГЛИЙ СТІЛ:
Всесвітній день водно-болотних угідь
Щороку в лютому відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Учням цікаво дізнатися, що водно-болотні угіддя важливі для життя та процвітання людства. Вони дають прісну воду та забезпечують продуктами, підтримують величезне різноманіття форм життя на нашій планеті, захищають береги, немов губки вбираючи воду під час повеней, а також зв’язують і зберігають двоокис вуглецю, що регулює зміни клімату. Завдяки отриманим новим знанням в учнів виховується бережливе ставлення до природи, підвищується рівень екологічної культури.
Метою круглого столу було привернення уваги громадськості на необхідність дбайливого ставлення до середовища існування водоплавних птахів і важливість водно-болотних угідь в екосистемі планети Земля.
Бібліотекар Паплюга Вікторія Ярославівна спільно із студентами ІІІ курсу професії "Кухар;кондитер" провела невеличку історію про водно-болотні угіддя, про водоплавних птахів,тварин які живуть на цих болотах. Учні були дуже зацікавлені, які птахи, тварини живуть на таких болотах.
ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ
БОЙОВИХ ДІЙ
Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни».
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).
У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.
15 лютого 2018 року виповнюється 29 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.
Михайло Миколайович Саган –майстер в/н, провів для слухачів короткий екскурс в історію нашої країни. Після закінчення Великої Вітчизняної війни радянські люди вірили, що зроблять все можливе, щоб ніколи більше не братися за зброю. Та довелося. 18-річних юнаків відправили виконувати свій військовий обов’язок у далеку і незнайому країну Афганістан, де точилася жорстока і незрозуміла війна. І всі вони вірили, що це – остання війна, що випала на їх долю, що їх діти не будуть воювати. Та й ці сподівання не виправдалися. Тепер війна прийшла і в Україну. Нині в Україні прийнята Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, одним із напрямків якого є військово-патріотичне виховання. Необхідно, щоб юнаки та дівчата усвідомлювали і розуміли, що війна – це вже не щось далеке. І необхідно бути готовими і чітко розуміти як діяти в тій чи іншій ситуації.
Глобальне політичне протистояння у роки "холодної війни" призвело до десятків локальних воєнних конфліктів, спричинило участь наших громадян у війнах, що точилися на різних континентах. Сумлінно виконуючи військову присягу, воїни-інтернаціоналісти проявляли високі людські якості - особисту мужність, професіоналізм, милосердя і гуманізм.
Багато з них загинули на чужині, зокрема в Афганістані. Світла пам’ять про кожного воїна живе у наших серцях. Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій у Республіці Афганістан та інших "гарячих" точках планети.
Віримо у краще майбутнє та щасливу долю наших дітей. І нехай ця віра підтримує нас на життєвій дорозі".
День ЗАКОХАНИХ
«Під знаком Купідона» - під такою назвою 15 лютого 2018 року в Лановецькій філії ДНЗ «ТПК ПВФП» класний керівник Горошко Ольга Василівна провела розважально-пізнавальну година до Дня святого Валентина. Під час заходу учні групи ОКН - 34 познайомили усіх присутніх з історією виникнення свята закоханих; взяли участь у конкурсах.
Свято рідної мови у Лановецькій філії ДНЗ «ТПК ПВФП»
Мово, українська, мово моя мила!
Ти уся зі співу весняних дібров.
Ясна – як усмішка, чиста – як сльозинка.
Ти моє найбільше щастя і любов
Наш календар рясніє різними датами. Одна з них – це 21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
Це свято досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші Східного Пакистану влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної, бенгальської, мови. Відтоді Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 2000 року цей день відзначаємо й ми, українці.
21 лютого у Лановецькій філії проведено інформаційну годину за участю учнів групи КК-35 під керівництвом майстра виробничого навчання Вальчук Н. З. Глядачі дійства насолоджувались прочитанням поезій про Україну та мову, переглядом відеосюжетів, піснями.
А сотню вже зустріли небеса….
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров’ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав….
Учні та викладачі Лановецької філії ДНЗ «ТПК ПВФП» 20 лютого до підніжжя монументу Борцям за волю України та меморіальної Дошки Героям Небесної Сотні поклали живі квіти і взяли участь у поминальних заходах за загиблими Героями Небесної Сотні та полеглими в АТО нашими земляками Василем Борисевичем та Юрієм Ковалем.
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській…
Такими словами розпочато виховну годину з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Ми закликаємо сьогодні згадати в молитвах усіх героїв, які поклали голови за наше майбутнє. Хай пам'ять усіх невинно вбитих згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.