top of page

         ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!!!

   В Лановецькій філії відбулася виховна година,яку підготував і провів майстер виробничого навчання Рудік Андрій Петрович до Дня Соборності України, де було використано невеличке відео та презентація на дану тему. Також була висвітлена невеличка виставка літератури.

    День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.  Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999р. З 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День Соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено. 

День пам'яті жертв ГОЛОКОСТУ!!!

  25 січня відбувся виховний захід до Міжнародного Дня пам'яті жертв ГОЛОКОСТУ, який підготували майстер виробничого навчання Ліпов Я.Я., та бібліотекар Паплюга В.Я.. В заході було звернуто увагу на те, що Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року, жертвами ГОЛОКОСТУ стали понад 1,50 млн., євреїв. Найбільшими масовими втратами євреїв стали: БАБИН ЯР м.Київ, с.Богданівка Одеська обл., Дрогобицький ЯР(Харків), урочище Сосонки біля м.Рівного.

                                                        Техногенні проблеми
         26 січня відбувся відкритий урок з предмету "Технології" на тему "Техногенні проблеми в перетворювальній діяльності людини".
        Мета: Узагальнити і розширити знання учнів про проблеми виникнення техногенних катастроф та шляхи їх подолання.

        Урок провела викладач Формазюк Ольга Степанівна. На уроці розглядались питання екологічних, енергетичних, демографічних проблем.  Учні  ознайомились із основними видами техногенних катастроф.
      За кілька хвилин до закінчення уроку Ольга Степанівна підвела підсумок такими словами:
Нічого вічного нема, так хоч пожити дайте люди
Навколо нас така краса, а ми смітим завжди й всюди
Плюєм в колодязь де п'ємо, вдихаєм нікотин та гази
Розквітнути не даємо квіткам, а тільки лиш заразі.

І рай, який був коло нас - перетворили у руїну

А ми живемо тільки раз

Поглянь на нашу Україну

Поглянь на ріки, на поля, це вже не те, що було колись

Безпомічна, брудна Земля, засолені грунти так звані

І дощик теплий над бідою, його ім'я тепер кислотний

Усе він палить під собою, тепер він безтурботний

Життя прекрасне, ми живі, і тільки це ми пам'ятаєм

І ходим просто по траві, чогось прекрасного чекаєм

І як би кожен зрозумів, що все це може скоро зникнуть

Дерева й квіти посадив - не зміг би до страхіття звикнуть

Допомагав би й научав своїх дітей, щоб зрання знали

Щоб без гармонії краси, та без природи ми пропали.

         Відкритий урок

              виробничого навчання!!!
      29.01.2018р. в рамках тижня професії "Оператор комп'ютерного набору", було проведено відкритий урок виробничого навчання на тему: Макетування візитної картки".

     Урок провів майстер виробничого навчання Рудік Андрій Петрович. Учні ознайомились з історією створення перших візитних карток, їх класифікацією, основними реквізитами, правилами оформлення, сучасними матеріалами для виготовлення візиток. Для закріплення вивченого матеріалу учні виконали тестові завдання. Виконуючи завдання учні відпрацювали навички роботи з шаблонами візитних карток, а також створили різні типи візиток відповідно до поставлених завдань.

КРУТИ- - наша сила, наша свобода!!!

На Аскольдовій могилі

Поховали їх - 

Тридцять мучнів українців
Славних, молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! - 

По кривавій, по дорозі
Нам іти у світ.

                        (Павло Тичина 1918р.)

    В Лановецькій філії відбулась година  присвячена героям КРУТ на тему "Під КРУТАМИ пішли в безсмертя", а також виставка літератури "КРУТИ: символ героїзму", яку провели майстер виробничого навчання Стернійчук М.Р., та бібліотекар Паплюга В.Я..
     Мета: розкрити суть, причини трагедії під КРУТАМИ, виховувати в учнів інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

     Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

    Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Ми навіки пам'ятатимо ранкове небо
Ми ніколи не забудемо всі наші мрії

Пам'ятатимо завше коханий погляд

І навіки проклинатимемо кляті війни
 

Відлітай душе, неси спокусу

Відлітай плаєм, пам'ятай КРУТИ.

                                   (Віталій Калініченко 2013р.)

bottom of page