Всесвітній день здоров’я
7 квітня 2017 року пройшов традиційний турнір з міні - футболу, присвячений Всесвітньому дню здоров'я, серед учнів та викладачів Лановецької філії ДНЗ «ТПК ПВФП»» на майданчику «Колос». На лінійці перед змаганнями учні почули, що Всесвітній день здоров'я - це свято, що головний скарб для людини - це здоров'я, яке потрібно берегти та отримали побажання відвідувати заняття з футболу, щоб отримувати заряд енергії, бути здоровими та життєрадісними.
Дякуємо командам за ті позитивні емоції які вони подарували глядачам.
День психологічного здоров'я
Практичним психологом Пилипончук Н.І., проведено захід присвячений всесвітньому Дню психологічного здоров'я, з метою активізації знань освітян про психологічні правми, їх види та особливості перебігу.
Великдень 2017
Кожен рік всі православні з нетерпінням чекають свята Воскресіння Христового. Великдень – це одне з найбільш важливих, світлих і добрий церковних свят. У цей день прийнято влаштовувати народні гуляння, готувати смачні частування і вітати всіх зустрічних фразою «Христос воскрес». Навіть ті з нас, хто не відвідує церкву, в цей день відчувають особливу радість і гарний настрій. Коли ж настане Великдень 2017, якого числа у прийдешньому році ми будемо відзначати це свято?
Що символізує свято?
Всім нам відомо, що в цей день ми святкуємо подію, яка стала поворотним в історії людства. Вознесіння Ісуса Христа ознаменувало перемогу над зрадою і злістю, над темрявою і смертю. Особливим символами свята є благодатний вогонь, свята вода, паски і розписні яйця, які необхідно освятити в церкві і пригощати ними всіх своїх рідних і знайомих.
З чого починається Великдень? Вже напередодні свята в церквах можна побачити тисячі людей, які вишиковуються у величезні черги в очікуванні нічної служби. Саме вночі перед Великоднем починається справжнє свято. Церква в цей день особливо красива. Ошатні вбрання, святкові ряси священиків і сотні свічок, дарують особливу атмосферу.
Все в цю ніч відчувають на собі благодать, яка спускається на кожного присутнього в храмі.
За повір’ям благодатний вогонь в цю ніч, від якого запалюється кожна свічка, здатний зціляти фізичні і душевні недуги, а свята вода стає чудотворною. Освячені продукти також володіють чудовими властивостями. Люди вірять, що вони можуть вилікувати навіть тяжкохворої людини.
Православна Пасха – це свято продовження життя, навіть після смерті.
Коли святкується?
Православне свято Воскресіння Христового щороку святкується в різні дати. Однак є одне правило – свято завжди приходить в неділю. Розраховується дата православної Пасхи сонячно-місячним календарем і настає відразу після страсної суботи Великого Посту. Православна Пасха в 2017 настане 16 квітня. У цей день православні люди закінчать постити і будуть святкувати один з найбільш великих і шанованих православних свят.
У ці урочисті святкові дні сердечно вітаємо вас, дорогі колеги, з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою!
Земля- наша годувальниця
Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля - наш дім, земля - наша годувальниця. Рідна земля, Батьківщина - місце, де людина народилася, яке назавжди залишиться дорогим для нього. Наша Земля – наша велика спільна Батьківщина, важлива для кожного з нас, хоч ми рідко замислюємося про це. І люди зобов'язані піклуватися про збереження природи на нашій планеті, тому що це через нас відбуваються негативні зміни в навколишньому середовищі.
Колись наші предки тільки вирощували рослини, розводили домашніх тварин, а зараз будуються величезні заводи, дорогами їздять тисячі автомобілів, вирубуються ліси. Звичайно, розвиток нашої цивілізації не стоїть на місці, і я думаю, це добре. Потрібно тільки пам'ятати, що необхідно витрачати ресурси Землі розумно й обережно, а також піклуватися про чистоту навколишнього середовища.
Земля не прощає людині, якщо вона жорстоко знищує її багатства. Усе в природі взаємопов’язане. Якщо осушити русло річки, загине риба, а в підсумку сама людина не зможе нею харчуватися. Якщо не давати відпочивати ґрунтові, він не буде давати хорошого врожаю. Якщо продовжувати забруднювати повітря і воду, як ми зможемо жити і бути здоровими в таких поганих екологічних умовах?
Навіть у сиву давнину люди, які не володіли науковими знаннями, з повагою ставилися до всіх скарбів Землі. Сьогодні в століття прогресу і технологій ми знаємо, як захистити природу, можемо і повинні це зробити. Я б хотів, щоб усі відомі секрети природи люди направляли не на руйнування, а на збереження нашого спільного дому.
Інформаційну годину підготували майстер в/н Саган М.М., і викладач Рудік П.Я.
ЧОРНОБИЛЬ – ЧОРНИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ
26 квітня в Лановецькій філії ДНЗ «ТПК ПВФП» Класним керівником Савчук Л. С., та бібліотекарем Паплюгою В. Я, був проведений урок-реквієм «Чорнобиль – чорний біль України».
На захід був запрошений ліквідатор аварії на ЧАЕС Мазур Михайло Іванович. Затамувавши подих учні слухали спогад гостя про трагічні події тих днів, достовірну інформацію про причини і наслідки чорнобильської трагедії. Запаленою свічкою і хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.
Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів, ще однією трагедією в хронології духовного і фізичного нищення нації. Але і символом мужності, героїзму, самопожертви.
Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Щастя нашої днини в тому, що ми живемо, а ті, що могли ніколи не народитися після 1986 року, народилися, живуть і вчаться творити прекрасне.
Чорнобиль дав нам кілька моральних уроків трагедії: безвідповідальності, милосердя, патріотизму.
Він сліпучим сяйвом висвітлив добро і зло, розум і дурість, щирість і фарисейство, співчутливість і злорадство, правду і брехню, висвітлив кожного, хто там працював і хто там жив, хто був поряд з бідою в ту трагічну годину, хто віддав свою молодість, життя і здоров'я заради врятування людей і рідної землі.
Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо все, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...
З 3 квітня по 28 квітня проведено класними керівниками тематичні виховні години за темою: Права людини. Історія визнання світовим суспільством прав і свобод людини.
12 квітня проведено засідання круглого столу "Україна правова держава.Моя точка зору". Василишин Л.В.
19 квітня проведений брейн-ринг з правової тематики. Пилипончук Н.І.
20 квітня зустріч з правоохоронними органами. Василишин Л.В.
3 квітня по 28 квітня організована в бібліотеці виставка наукової, художньої літератури з правової тематики. Паплюга В.Я.
25 квітня організований перегляд відеофільму на правову тематику. Заступник директора з НВхР.
27 квітня проведено засідання Ради профілактики правопорушень, обговорено стан роботи з правової освіти. Заступник директора з ВР, члени Ради профілактики.
Операція "ВІСЛА"
28 квітня в бібліотеці нашої філії був організований круглий стіл та виставка літератури на тему: "Операція ВІСЛА. 70 років масових департацій українців".
ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кондитер»
Якобчук Тетяна Анатоліївна
учениця ІІІ курсу професія «Кухар; кондитер»
25.04.2017 року на базі ДПТНЗ «ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі» проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кондитер» серед учнів ПТНЗ.